kamieniarstwo adam adamiak
strzegom

Strzegom

olive green

Olive green

orion

Orion

giallo sf real

Giallo SF Real

gnejs

Gnejs

rosso santiago

Rosso Santiago

emerald

Emerald

lablador

Blue Pearl

vanga

Vanga

impala

Impala

ivory brown

Ivory Brown

GRANITY

Podział kamieni na granity i marmury jest umowny.
Granity to skały magmowe w ramach, których wyróżniamy m.in. granity właściwe, sjenity, dioryty, gabra, a także skały metamorficzne takie jak: gnejsy, łupki, granitognejsy.
Wszystkie omawiane "granity" mają wspólną cechę - są to kamienie twarde, odporne na warunki atmosferyczne.

nagrobek dziecięcy

Nagrobek dzieciecy z granitu Orion.

MARMURY

Marmury obejmują również szeroką gamę skał, zróżnicowanych pod względem geologicznym , do których zaliczamy m.in. wapienie, dolomity, trawertyny i właściwe metamorficzne marmury.
Skały określane mianem "marmury" są to skały miękkie, nie są one odporne na warunki atmosferyczne i dlatego stosuje się je głównie we wnętrzach.
Są to kamienie bardzo dekoracyjne wykorzystywane w szczególności do budowy kominków, na posadzki i parapety.

stolik marmurowy

stolik marmurowy

KAMIEŃ NATURALNY

Kamień naturalny wykorzystuje się w budownictwie od setek lat. Jest to materiał niezwykle ozdobny, dający nieograniczone możliwości projektantom i architektom. Jego cechy estetyczne pozwalają nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter. Powierzchnie kamienne można polerować, płomieniować, groszkować, piaskować. Każda z tych powierzchni wydobywa inne cechy wizualne kamienia, inne walory użytkowe.

Z marmuru i granitu można robić: stoliki, schody, blaty kuchenne i łazienkowe, kominki, posadzki, kolumny, balustrady, fontanny i inne elementy wystroju nieruchomości.

Aby właściwie wykorzystać kamień trzeba znać jego właściwości. Dla skał budowlanych szczególnie duże znaczenie mają takie cechy, jak: porowatość, nasiąkliwość, twardość, wytrzymałość na ściskanie, odporność na warunki atmosferyczne.

Obecnie na rynku jest olbrzymia różnorodność granitów i marmurów. Wybierając kamień zawsze trzeba brać pod uwagę, gdzie dany kamień będzie zastosowany i w jakich warunkach będzie użytkowany. Właściwie zastosowany i właściwie użytkowany kamień będzie cieszył oko nabywcy przez wiele lat.

tablica i parapet

Wszelkie prawa zastrzeżone