kamieniarstwo adam adamiak

Parapety granitowe i marmurowe

Parapety granitowe i marmurowe są coraz powszechniej stosowane nie tylko w obiektach użyteczności publicznej takich jak np: banki, urzędy, ale i w budownictwie jednorodzinnym. Wyjątkowa trwałość kamienia, walory estetyczne, łatwość w utrzymaniu w czystości powodują, że inwestowanie w kamień jest dobrą inwestycją.

Na parapety zewnętrzne najbardziej odpowiednie są granity, ze względu na ich odporność na warunki atmosferyczne tj. mróz, opady, promienie UV. Duża różnorodność kolorystyczna granitów sprawia, że mogą Państwo wybrać odpowiedni kamień zarówno do okna jak i do elewacji.

Do wnętrz mogą być wykorzystane i marmury i granity. Ciepłe beże, chłodniejsze białe marmury, różne odcienie żółci, brązu, dodadzą wnętrzom niepowtarzalnego uroku i klimatu. Kamień harmonizuje z innymi materiałami wykończenia wnętrz t.j. z drewnem, szkłem i stalą.

Zarówno w nowoczesnym jak i w tradycyjnym wnętrzu, granity i marmury prezentują się okazale. Zwracają uwagę swoim kolorem, sposobem wykończenia, fakturą. Każdy kamień jest wyjątkowy, niepowtarzalny, tak jak niepowtarzalna jest natura.

parapet  wewnętrzny z marmuru breccia sarda

parapet z marmuru Breccia Sarda

parapet zewnętrzny z granitu szwedzkiego vanga

parapet granitowy z Vangi

Wszelkie prawa zastrzeżone